2001.IV.18. Ferencváros – Videoton: 5-0

Öt ferencvárosi gól a fehérvári kapuban

A Ferencváros sokkal korszerűbben játszott, az első félidőben megérdemelten jutott háromgólos előnyhöz. Szünet után a Videoton megpróbált faragni hátrányából, de a kiállí­tás végleg megpecsételte a székesfehérváriak sorsát. A Ferencváros a helyzetek alapján akár kétszámjegyű győzelmet is arathatott volna.

Ferencváros-Videoton 5-0 (3-0)
Üllői út, 7.656 néző, V: Kassai

Ferencváros: Szűcs – Dragóner, Hrutka, Gyepes (Schultz 85.) – Kriston, Vén, Lipcsei, Nagy N. – Pinte, Horváth P. (Alex 74.), Gera (Tóth M. 53.)

Videoton: Milinte – Kiskapusi, Balassa, Vilotic – Usvath, Tóth B. (Csató 77.), Julinho, Szalai Cs., Németh T. – Leo (Csernijenko 74.), Korsós (Szalai T. 46.)

Gól: Gera (4.), Horváth P. (12., 62. – 11-esből), Lipcsei (37.), Dragóner (80.)
Sárga lap: Gyepes (45.), Nagy N. (73.) illetve Vilotic (24.), Németh (62.), Balassa (69.), Szalai T. (82.)
Kiállí­tva: Szalai Cs. (62.)

4. perc: jobboldali bedobás után Hrutka a vendégkapu előtt középre csúsztatta a labdát és Gera 5 m-ről a kapu bal oldalába bólintott (1-0).
12. perc: Horváth P. 20 m-es lövése nyomán a labda Milinte előtt megpattant, majd a kapu bal oldalába vágódott (2-0).
29. perc: Gera 16 m-es ballábas lövése után a labda a felső lécről vágódott a mezőnybe.
37. perc: Lipcsei kapott nagyszerű labdát a Videoton 16-osán belül, és az ötös sarkáról a jobb felső sarokba lőtt (3-0).
41. perc: Korsós 15 m-es lövését védte bravúrral Szűcs.

55. perc: Szalai T. 15 m-ről lőtt, Szűcs bravúrral védett.
62. perc: Vén indí­totta Tóth Mihályt, a csatárt a 16-oson belül Szalai Cs. lerántotta, 11-es. Szalai Cs. piros, a reklamáló Németh sárga lapot kapott. A büntetőt Horváth P. a jobb felső sarokba lőtte (4-0).
72. perc: Horváth P. közeli fejese után a labda túljutott Milinte kapuson, de Balassa a gólvonalról felszabadí­tott.
80. perc: Alex balról, az alapvonal közeléből laposan középre passzolt, az érkező Dragóner 5 m-ről a kapuba továbbí­tott (5-0).

Az NB I. állása:

1. Ferencváros 12 8 3 1 24- 5 31 pont (4)
9. Videoton 12 5 1 6 15-15 18 (2)
10. Matáv Compaq-Sopron 12 3 4 5 15-17 16 (3)
11. Lombard FC 12 1 1 10 9-28 10 (6)
12. Debrecen 12 2 – 10 16-30 9 (3)

(Zárójelben az alapszakaszból hozott pontszámok.)

Góllövőlista:

18 gólos: Kabát (Vasas)
15 gólos: Horváth P. (Ferencváros), Illés (MTK Hungária), Tököli (Dunaferr)
14 gólos: Kenesei K. (Győri ETO)
13 gólos: Kerekes (Debrecen), Vincze I. (Lombard)
12 gólos: Bajzát (Debrecen), Dvéri (Újpest), Ferenczi (MTK Hungária)
10 gólos: Földes G. (Videoton)
9 gólos: Egressy (MTK 0, Kispest-Honvéd 4, Zalaegerszeg 5), Urbán (Újpest), Zavadszky (Dunaferr)
8 gólos: Faragó (Kispest-Honvéd), Kovács A. (Lombard 8, Videoton 0), Preisinger (Matáv Sopron), Sira (Matáv Sopron), Tiber (Vasas), Waltner (Zalaegerszeg)